Harcművészeti bemutató

Harcművészeti bemutató 2„A magyarok nyilaitól ments meg Uram minket!”

Harcművészeti bemutató

„A magyarok nyilaitól ments meg Uram minket!”

Harcművészeti bemutató
2020 szeptember 15-én 11 órakor a Kassai Lovasíjász Iskola mesterei IX-X. századi harcművészeti bemutatót tartanak.

Könczei Bence műsorában bemutatja a honfoglalás korának legendás harcmodorát. A nyereg, a lószerszám, a fegyverek, mind ősi történelmünket idézik anyaghasználatukkal, kidolgozásukkal, s az alkalmazott szimbólumokkal. A vágtató ló hátáról gyorsan és pontosan lő célra, akár előre, oldalra, vagy a háta mögötti ellenségre. Nemcsak az íjjal kell tudnia bánni, hanem tökéletes egységben kell lennie lovával.
Bence a bemutatóban Kiss Péter lovasíjásszal dolgozik együtt, mindketten a Kassai lovasíjász Iskola mesterei.

A Kassai féle lovasíjászat harcművészet, hagyományőrzés, természetközeli életmód, harmónia ember és állat között. Sőt ennél több is: világlátás, önmagunk megismerése és folyamatos fejlesztése. A Kassai Lajos körül kialakult közösség őrzi mindazt, ami őseink kultúrájából megélhető egy 21. századi ember számára. Szisztémája, ami az egész világon terjed, 2013 óta hungarikum.

A bemutató után az érdeklődők kipróbálhatják az íjat és a kelevézt (dobólándzsa) a mesterek irányításával.

Príloha

Vytvorené: 4. 9. 2020