Aktuality - Čipovanie odpadových nádob

Kuka

Čipovanie odpadových nádob

Vážený občania, oznamujeme Vám, že Štvrtok a piatok t.j. 12.10. – 13.10.2023, prebehne v našej obci nové čipovanie kuka nádob. Tento nový systém umožní, aby sme každú kuka nádobu mohli odmerať a presne zistiť, komu a koľko kíl odpadu zoberú.

12.10.2023 – vo štvrtok - začínajú čipovanie nádob po výsype komunálneho odpadu, za smetiarskym autom pôjde posádka, čo bude nádoby čipovať.

13.10.2023 – v piatok pokračujú od rána v čipovaní kuka nádob, preto potrebujú, aby aj v tento deň boli nádoby od rána vonku do večerných hodín.

Vážený občania v dni čipovania 12.10.a 13.10. ráno vyložte  všetky nádoby, ktoré budete chcieť začipovať a nechajte ich vonku aspoň do 19:00.

Skúška   merania nádob bude trvať minimálne rok.  Poplatok za komunálny odpad sa do konca roka 2023 nebude meniť. Poplatok za rok 2024 bude vypočítaný z fakturovanej čiastky za rok 2023.

Je dôležité, aby každý vedel, koľko smetí vyprodukuje, a tiež aby každý pristupoval k triedeniu odpadov  uvedomelo, nakoľko môže tým prispieť k zníženiu komunálneho odpadu, a tým aj našich výdavkov.

---------------------------------------------

Felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy községünkben új csippes rendszert szerelnek a kukákra, mely lehetővé teszi majd, hogy minden háztartásból pontos mért adatokat szerezzünk a kommunális szemét mennyiségéről.  A próbaüzem után mindenki a valós, tőle elszállított mennyiség után fog szemétdíjat fizetni.

Ezért kérjük a lakosságot, hogy 2023.10.12-13-án, azaz csütörtökön és pénteken mindenki rakja ki reggeltől , este 19.00 óráig a kukákat, melyeket csippeltetni szeretne.

Csütörtökön a szemetes autó után kezdik az üres tárolók csippelését, s ha nem fejezik be, akkor pénteken folytatják.

A kukák mérésének próbaideje minimum egy évig fog tartani. A 2023-as év végéig a szemétadó nem változik! A 2024-es évre a szemétdíj az idei év számlázási adataiból lesz majd kiszámolva. Fő cél, hogy mindenki lássa, mennyi szemetet termel ki és nagyobb válogatással mennyire tudja csökkenteni a mennyiséget. Minél többet válogatunk, annál kevesebbet fogunk fizetni.

Dátum vloženia: 10. 10. 2023 13:25
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 10. 2023 14:36