54. Országos Népművészeti Fesztivál
54. ročník Celoslovenského festivalu ľudového umenia

Augusztus huszadikától huszonkettedikéig a a járványhelyzet ellenére, a szigorú óvintézkedéseket betartva újra a népművészeté a főszerep a Zselízi parkban. A Csemadok Országos Tanácsa, Zselíz városával és a Tiszta Forrás Alappal karöltve méltó helyszínt biztosít az 54. Országos Népművészeti Fesztivál megrendezéséhez, mely legnagyobb országos seregszemlénk, kimagasló szakmai rendezvényünk. Színvonalas hazai és külföldi néptáncegyüttesek műsorában több száz táncos, zenész, vásári komédiások gondoskodnak a remek hangulatról egyszerre több helyszínen. Vásári forgatag, folyamatos kézműves kirakodóvásár várja az érdeklődőket, folklórműsorok, népzenei koncertek, népi kismesterségek bemutatója, táncházak és nóta énekesek, gyerekprogramok, népi gyerekjátékok egész sorával várjuk az ide látogatókat,a magyar kultúrát szerető közönséget....“mert Zselíz titka: TÖBB,MINT FESZTIVÁL“!

Od dvadsiateho do dvadsiateho druhého augusta, aj napriek epidémii pri dodržaní bezpečnostných opatrení Želiezovský park bude opäť patriť ľudovému umeniu. Republiková rada Csemadok v spolupráci s  Mestom Želiezovce a neinvestičným fondom Čistý prameň zabezpečili miesto hodné pre uskutočnenie 54. ročníka Celoslovenského festivalu ľudového umenia, organizovaného ako jedno z najväčších podujatí s odborným zázemím.

V jednotlivých programových blokoch sa v rámci prezentácií vynikajúcich domácich i zahraničných folklórnych súborov predstavia stovky tanečníkov, hudobníkov a ďalších umelcov, a spestria tak atmosféru viacerých miest. Jarmok ľudových remeselníkov, folklórne prehliadky, koncerty ľudovej hudby, tvorivé dielne, tanečné domy, programy pre deti a celý rad detských hier čakajú na návštevníkov z radov divákov, ktorí majú vzťah k maďarskej ľudovej kultúre. Pretože toto stretnutie milovníkov ľudového umenia v Želiezovciach je VIAC, AKO LEN FESTIVAL...“!

Dátum vloženia: 20. 8. 2020 9:10
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 8. 2020 9:14