Asistované sčítanie obyvateľov

ESO Asistované sčítanie obyvateľov sa začalo
Megkezdődött az asszisztált népszámlálás

Asistované sčítanie obyvateľov začalo 3. mája

Sčítanie obyvateľov sa dostalo do druhej fázy, do tzv. asistovaného sčítania. Je určená  obyvateľom, ktorí sa z rôznych dôvodov (choroba, digitálne vylúčení, bez počítačového vybavenia či internetu) nemohli sčítať sami ani s pomocou blízkej osoby.

Asistované sčítanie sa bude realizovať na celom území SR od 3. mája 2021 do 13. júna 2021. Upozorňujeme obyvateľov, že pri využívaní služby asistovaného sčítania nesmú byť v karanténe Covid-19 a do priestorov kontaktného miesta môžu vstúpiť len s prekrytými hornými dýchacími cestami.

Pri asistovanom sčítaní môže obyvateľ využiť službu kontaktného miesta, kde môže požiadať o pomoc stacionárneho asistenta.

Ak obyvateľ z vážneho dôvodu nemôže navštíviť kontaktné miesto môže požiadať o službu mobilného asistenta, ktorý ho navštívi vo vopred dohodnutom termíne a pomocou tabletu v pohodlí domova sčíta. O túto službu však obyvateľ musí požiadať sám zavolaním na telefónne číslo Obecného úradu (036 7738121), alebo na call centrum Štatistického úradu SR (02/20 92 49 19.)

Mobilný asistent je zamestnancom Obecného úradu a nikto iný Vás ohľadom sčítania obyvateľov nemôže navštíviť.  V prípade, ak Vás vyhľadá cudzia osoba, ako asistent sčítania, zavolajte políciu na tel.č. 158.

Május 3-án elkezdődött az asszisztált népszámlálás

Kezdetét vette a népszámlálás második, ún. asszisztált szakasza. Azok a lakosok kötelesek bekapcsolódni, akik különböző okokból kifolyólag (betegség, ill. számítógép, internet vagy digitális ismeretek hiánya) nem vettek részt az online népszámlálásban.

Az asszisztált népszámlálás Szlovákia-szerte 2021. május 3-a és június 13-a között kerül megvalósításra. Figyelmeztetjük a lakosokat, hogy a Covid-19 járvány miatti karantén idején nem élhetnek az asszisztált népszámlás lehetőségével.

Az asszisztált népszámlálás során a lakos igénybe veheti a kapcsolattartó pont szolgáltatását, ahol a kérdőívet  a helyben lévő asszisztens segítségével töltheti ki.

Amennyiben nyomós okból kifolyólag a lakos nem tudja meglátogatni a kapcsolattartó helyet, akkor mobil asszisztenst igényelhet, aki az előre leegyezett időpontban felkeresi őt az otthonában, és tablet segítségével közösen töltik ki a kérdőívet. Ezt a szolgáltatást azonban a lakosnak telefonon kell igényelnie a községi hivatalban (036 7738121), vagy a SZK Statisztikai Hivatalában (02/20 92 49 19).

A számlálóbiztos a községi hivatal alkalmazottja, senki más nem keresheti fel önöket a népszámlálással kapcsolatban. Amennyiben más, idegen személy keresi a népszámlálással kapcsolatban, hívja a rendörséget a 158-as telefonszámon!

Adresa kontaktného miesta: Obecný úrad Veľké Ludince, č. 136

Kapcsolattartó hely címe: Nagyölved községi hivatal

otváracie hodiny kontaktného miesta // A kapcsolattartó hely nyitvatartása:

Pondelok//Hétfő          8.00 - 12.00

Utorok//Kedd              8.00 - 12.00