Navigácia

Obsah

Sčítanie obyvateľov - Népszámlálás

Typ: ostatné
ako sa sčítaťSčítania obyvateľov - Népszámlálás

tlačové vyhlásenie ŠÚako sa sčítaťnépszámlálás

 

Vážení spoluobčania!

15. februára 2021 sa na Slovensku zahájilo sčítanie obyvateľov. Podľa platných právnych predpisov všetci obyvatelia majú povinnosť sa zúčastniť na sčítaní. Žiadame teda všetkých obyvateľov našej obce, aby v období od 15. februára do 31. marca boli láskaví vyplniť sčítací formulár na internetovej stránke www.scitanie.sk. Žiadame rodinných príslušníkov starších občanov, aby pomáhali vyplniť tento formulár svojím starším rodičom, starým rodičom. Upozorňujeme rodičov maloletých detí, že formulár za svoje deti sú povinní vyplniť oni, ako zákonní zástupcovia.

V prípade otázok, týkajúcich sa sčítania, volajte telefónne číslo 02 / 20 92 49 19. Tieto čísla sú dostupné denne od 8.00 – 20.00 hod. Nezabudnite, od výsledkov sčítania závisí rozvoj našej obce, rozvoj kultúry nášho regiónu, budúcnosť našich škôl ako aj naše práva. Žiadame preto aktívny prístup našich obyvateľov. Teraz môžete učiniť aktívny krok v prospech našej obce, nášho regiónu.

V mene Štatistického úradu SR a v mene obce Vám ďakujeme za spoluprácu!

 

Tisztelt Polgártársak!

Február 15-én kezdetét vette a népszámlálás. Ez az első teljesen elektronikus lakossági összeirás. A vonatkozó törvények értelmében minden lakos számára kötelező a népszámlálás. Tisztelettel megkérjük polgártársainkat, hogy a 2021. február 15. és március 31. közötti időszakban sziveskedjenek kitölteni az elektronikus kérdőíveket amelyeket a www.scitanie.sk internetes oldalon találnak meg. Az űrlap kitölthető magyar nyelven is úgy, hogy a honlap menüjében kiválasztják a magyar nyelvű környezetet.

Kérjük az idősebb lakosok hozzátartozóit, mivel ők nem jártasak az internet világában, szíveskedjenek segíteni szüleiknek, nagyszüleiknek ebben az összeírásban. Továbbá felhívjuk a gyermekek szüleit, hogy gyermekeiket ők, mint törvényes képviselők kötelesek összeírni. Ha kérdéseik vannak a népszámlálással kapcsolatban, sziveskedjenek hivni a 02 / 20 92 49 19 telefonszámot, amely naponta 8.00 – 20.00 óráig hivható. A Szlovákiában élő magyarok szempontjából minden korábbinál fontosabb lesz, hogy vállaljuk nemzetiségünket és anyanyelvünket. A népszámlálás eredményein múlik kultúránk fenntartása, iskoláink jövője és jogaink biztosítása, valamint községünk fejlődése a jövőben. Kérjük a tisztelt polgárok aktív hozzáállását, hogy a népszámlálás keretében minél többen töltsék ki az elektronikus űrlapot. Kérjük, Önök is tegyenek aktív lépést községünk gyarapodásának és fejlődési irányának meghatározásában.

Az állami statisztikai hivatal és községünk nevében köszönjük az együttműködésüket!


Príloha

Vytvorené: 26. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 11. 3. 2021 09:11
Autor: